Kvalita krmiv

Z čeho jsou vyráběny granule BARDOG?


Dehydrované kuřecí maso

Skvělý zdroj přirozené výživy všech psů. Lehká stravitelnost, vysoká využitelnost živin, vysoký obsah fosforu, vápníku a nízký obsah popelovin.

Dehydrované maso z lososa

Rybí maso je výborným zdrojem fosforu, draslíku, vápníku, železa, jódu i selenu. Granule s rybím masem se díky nízkému obsahu sodíku uplatňují v dietním stravování, protože sodík zadržuje vodu v těle psa. Podíl sodíku a draslíku je významný při prevenci kardiovaskulárních onemocnění a podporuje růst i hojení chrupavčitých tkání.

Dehydrované jehněčí maso

Tento druh masa je velmi dobře stravitelný - doporučuje se tak při dietách i při alergiích na ostatní druhy masa. Jehněčí maso je hypoalergenní a pozitivně ovlivňuje hladiny cholesterolu, díky tomu je velice vhodné pro psy se srdečními a cévními problémy. Nízký obsah taurinu v jehněčím je kompenzován dodatečným přidáním taurinu do receptury krmiva.

Dehydrované srnčí maso

Srnčí maso obsahuje vyšší množství bílkovin a nižší množství tuku, díky tomu je vhodné při dietní stravě psa. Toto maso je vysoce stravitelné, chutné a bohaté na minerální látky jako je železo, draslík, fosfor a vitamíny skupiny B.

Dehydrované krůtí maso

Krůtí maso obsahuje vysoké množství bílkovin s minimem tuků a patří mezi nejdietnější masa vůbec. Maso vysoce stravitelné s příznivým obsahem minerálních látek (železo, fosfor, zinek, sodík, draslík) a B vitamínů. Ve velkém množství obsahuje esenciální aminokyselinu tryptofan .

Dehydrované králičí maso

Velmi kvalitní lehce stravitelný zdroj bílkovin, navíc nejsou známy žádné alergie na králičí maso. Díky tomu je králičí maso jedno z nejpřirozenějších složek potravy psa.

Rýže

Je v prvé řadě zdrojem energie v podobě sacharidů (uhlohydrátů), rostlinných bílkovin, nízkého množství tuků s vynikajícím složením aminokyselin. Rýže je při dietě psa nenahraditelná! Je to imunologicky nejlépe přijímaná surovina, která je současně výživově velmi hodnotná.

Kukuřice

Po rýži druhý nejvhodnější rostlinný zdroj energie a bílkovin, s poměrně vysokou stravitelností. V krmivech je ceněna i chutnost kukuřice v porovnání s jinými obilovinami. Kukuřičný olej obsahuje kyselinu linoleovou a esenciální mastné kyseliny, které mají vliv na zdraví kůže a srsti psa. Kukuřičné oleje jsou také zdrojem omega mastných kyselin, které tak nejsou třeba dodávat uměle. Kukuřice obsahuje i vysokou hladinu minerálů a další biologicky aktivní látky.

Brambor

Pro některé psí jedince citlivé na obiloviny, jsou krmiva s obsaženým bramborem nenahraditelná po celý život. Užití brambor v krmivu umožnil až současný vědecký a technologický pokrok. Běžně uvařené brambory psovi působí trávicí obtíže, ale brambory zapracované do krmiv současnými technologiemi mají za působení vysokých teplot a tlaku předzpracované škroby tak, že jejich hodnota se dokonce blíží stravitelnosti čistých živočišných bílkovin.

Zelenina

Zelenina je hlavně bohatý zdroj vitamínů. Díky vysokému obsahu vlákniny pomáhá s trávením a podporuje peristaltiku střev.

Kuřecí tuk

Všechny tuky jsou nositelem chuti a jsou velmi dobře využitelné. Obsahují asi dvojnásobné množství energie než uhlohydráty nebo bílkoviny a přinášejí psovi pocit sytosti po nakrmení. V tucích se rozpouštějí vitamíny a dodávají organismu esenciální mastné kyseliny. V nejkvalitnějších krmivech jsou tuky ošetřeny tokoferoly (antioxidačním vitaminem E) a kyselinou askorbovou (vitaminem C).

Řepné řízky

Zajišťují lepší trávení a určují nepáchnoucí a snadno formovanou stolici zvířete. Podporují peristaltiku a detoxikaci organismu.

Lněné semínko

Vynikající zdroj omega mastných kyselin pro kvalitní stav srsti a kůže. Povzbuzuje imunitní systém, léčebně se používá jako zdroj slizových látek při zánětech žaludku a střev. Uklidňuje trávení, ochraňuje povrch střeva při podráždění.

Kvasnice

Sušené pivovarské kvasnice jsou zcela přírodním produktem, obsahují vitamíny skupiny B, vysoce stravitelné bílkoviny, minerální látky a další biologicky aktivní látky. Mají pozitivní vliv na kvalitu kůže a srsti. Vysoký obsah všech esenciálních aminokyselin.

Chondroprotektiva / Chondroitin a glukosamin

Látky podporující pohybový aparát jsou ve vyšším psím věku nepostradatelné. Právě glukosamin a chondroitin obsažené zejména v želatinové složce snižují opotřebení kloubů, mají pozitivní vliv na celkovou hybnost, snižují bolestivost a riziko následného zánětlivého procesu.

Lecitin

Lecitin má vliv na usazování tuku v cévách díky své emulgační schopnosti, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje arteriosklerose. Lecitin rovněž bojuje proti tvorbě žlučových kamenů, blahodárně působí při kožních potížích.

Karnitin

Karnitin zintenzivňuje spalování tuků. Váže na sebe mastné kyseliny obsažené v tucích a napomáhá jejich přeměně na energii.

SUROVINY NEJVYŠŠÍ KVALITY

Veškeré suroviny jsou 100% přírodní. Vzorky vstupních surovin jsou uloženy až tři roky. Dodavatelé surovin jsou pečlivě vybíráni a sledováni dle přísných kritérií.

Ve složení nenajdete pšenici, sóju ani krev. Veškeré granule jsou bez GMO – geneticky modifikovaných organismů.

Masový podíl je ve formě vysoce kvalitní masové moučky. Oproti čerstvému masu, které obsahuje až 70 % vody je koncentrace živin několikanásobně vyšší.

Věděli jste, že 20 % masové moučky v krmivu = 72% čerstvého masa?

Garance trvanlivosti až 18 měsíců

Proč má krmivo BARDOG 18 měsíců trvanlivost a ostatní krmiva 12 nebo 8 měsíců. Je to vše o kvalitě surovin, přírodních konzervantech a o čistotě při výrobě krmiva.

Certifikace GMP

Výrobce s certifikátem GMP musí splňovat nejpřísnější normy a předpisy po celou dobu výroby, přičemž se musí každoročně obnovovat. Certifikace GMP zahrnuje normy obsahující požadavky na pěstování rostlinných komodit, jejich zpracování a další využití a nároky na dopravu. Všechny hodnoty jsou pravidelně kontrolovány, vyhodnocovány, zaznamenávány a jsou dostupné až tři roky zpětně.

Certifikace IFS

Certifikace IFS slouží pro kontrolu bezpečnosti a kvality potravin. Norma zahrnuje všechny stupně výroby a zpracování zemědělské produkce. Přísné podmínky těchto norem jsou kontrolovány a vyhodnocovány podle klíčových kritérií při monitorování celého průběhu výroby. Norma IFS nově zahrnuje i značení alergenů a složek GMO. Splnění norem IFS požadují některé obchodní řetězce pro své dodavatele.