Silvester a psy: Na čo si dávať najväčší pozor!

publikované: 21.12.2016 Blíži sa obdobie Vianočných sviatkov, ktoré sa snažíme prežiť v pokoji a v kruhu našich najbližších. Je to tiež obdobie, ktoré stresuje naše psíky. Možno sa to zdá nemožné, ale psy si skutočne pamätajú, kedy má prísť obdobie Silvestra a s ním spojené bujaré oslavy, plné petárd, ktoré psov dokážu nielen vystresovať, ale aj šokovať. Preventívne by sme mali tomuto obdobiu predchádzať a našim štvornohým miláčikom pomôcť. Uvedieme si niekoľko typov ako tomu predchádzať.

Pripojte sa k nám

Možno sa to zdá nemožné, ale psy si skutočne pamätajú, kedy má prísť obdobie Silvestra. Akákoľvek petarda alebo raketa ich môže natoľko vystrašiť, že sa svojmu majiteľovi vyšmyknú z vodítka a v záchvate sebazáchovy utekajú a nevedia kam.​

Návšteva veterinára / lekárne

​Ak sa rozhodnete pre návštevu veterinára alebo lekárne, pýtajte sa na stimulačné produkty, ktoré vášho psa na dané obdobie čiastočne paralyzujú a začne byť pokojný až otupený. S podpornou upokojujúcou terapiou je najlepšie začať na Vianoce, približne týždeň pred Silvestrom. V niektorých prípadoch môže psík urobiť malú potrebu  i doma, čo je v tomto období bežné. Buďte v tomto prípade k vášmu psíkovi tolerantný.

Opatrnosť pri venčení

Veľmi často sa stáva, že sú po Silvestrovských oslavách plné útulky dezorientovaných psov, smútiacich za svojimi pánmi, v očakávaní, kedy si pre nich opäť príde ich nálezca. Akákoľvek petarda alebo raketa ich môže natoľko vystrašiť, že sa svojmu majiteľovi vyšmyknú z vodítka a v záchvate sebazáchovy utekajú a nevedia kam. Uprednostňujte priestory, kde máte istotu, že sa nič takéto nestane. Samozrejme sa tiež v tomto období vyhnite venčeniu psa na voľno.​ Prevencia v rámci bezpečného venčenia je v tomto prípade na mieste, pretože Silvester patrí medzi najrizikovejšie dni v roku, kedy vám môže psík odbehnúť. 

Stres

Zdá sa to nemožné, ale pes si skutočne pamätá, kedy začne obdobie Silvestra a začne byť nepokojný. Môže sa to prejaviť tým, že prestane žrať alebo nereaguje na svojho pána, pretože má narušenú nervovú sústavu. Žiaľ, nedá sa týmto stavom odnaučiť a majitelia psov určite potvrdia, že psy začnú byť v tomto období nesvoji. Preto skúste tráviť väčšinu svojho času s vašim štvornohým miláčikom, môžete tak výrazne znížiť stres, ktorý bude intenzívne prežívať.

Autor článku: Bardog.eu


Dalšie články

Súťaž o granule Losos - zemiaky 12 KG

Súťaž o granule Losos - zemiaky 12 KG

23.2.2018

Hrajte s nami o ultraprémiové krmivo!

čítaj ďalej