Príprava psa na zimu

publikované: 15.9.2017 Prípravu vášho štvornohého kamaráta nie je dobré podceňovať. Najskôr by sme si mali rozmyslieť, či necháme psa cez zimu vonku alebo nie.

Pripojte sa k nám

Pokiaľ je váš štvornohý priateľ dospelý a zdravý pes so  správne zateplenou a priestornou búdou, tak by mal prečkať zimu bez problémov. Pokiaľ však máme psa staršieho alebo akokoľvek chorého, tak by sme mali pobyt vonku skutočne zvážiť.

Tip:

Vedeli ste, že najlepším "pelechom" je pre psa v chladnom období slama? Áno, úplne obyčajná slama! Látkový (molitanový a iný) pelech totiž ľahko zvlhne a psovi by hrozilo prechladnutie.


Zimná strava

Strava je pre psy skutočne dôležitá. Organizmus psa vydáva už od jesenných mesiacov viac energie pre správne fungujúcu termoreguláciu. Tú podporíme hlavne zvýšením príjmu sacharidov  a tukov. Granule by mali byť dobre nutrične vyvážené a stačí teda zvýšiť kŕmnu dávku.  Zvýšením dávky krmiva si pes udrží svoju optimálnu telesnú teplotu a neprechladne.


Starostlivosť o labky

Psie labky by sme tiež nemali zanedbávať. Dôležité je vystrihať dlhú srsť medzi vankúšikmi, do ktorých sa zachytávajú kryštáliky snehu a ľadu. Mráz, ľad a hlavne posypová soľ pôsobí veľmi nepríjemne na vankúšiky psích labiek. V chovateľských potrebách dnes nájdeme veľký výber balzamov na labky, rovnako tak aj topánky pre psy, ktoré ale nemusí každý psík znášať.


Mráz môže byť i prospešný

Na konci článku môžeme spomenúť i to, že mráz môže byť pre psa i prospešný. Veľké mrazy prispievajú k prirodzenej eliminácii všetkých možných choroboplodných zárodkov (pôvodcov onemocnení ) čo nie je zbytočné.


​Pokiaľ sa takto o vášho psíka postaráte, určite pre neho bude zimné obdobie príjemné a môžete si spoločne s ním užiť prechádzky zimnou prírodou a mnoho ďalších zimných radovánok.    


Dalšie články

Súťaž o granule Losos - zemiaky 12 KG

Súťaž o granule Losos - zemiaky 12 KG

23.2.2018

Hrajte s nami o ultraprémiové krmivo!

čítaj ďalej