Nebezpečné pokrmy pre psy

publikované: 24.1.2017 Poznáte tú chvíľu, keď od vás psík prosíka to, čo práve jete? Tu a tam mu nejaké to lahodné sústo dáte s pocitom, že mu prilepšíte. V mnohých prípadoch však vášmu psovi skôr uškodíte. Uveďme si pokrmy, ktoré by sme psovi rozhodne nemali dávať.

Pripojte sa k nám

1.Popcorn

Vysoká hladina tukov a sodíku obsiahnutá v popcorne môže v krátkodobom horizonte viesť k dehydratácií a z dlhodobého hľadiska sa môže jednať o obezitu. Popkorn navyše môže psovi spôsobiť problémy s ďasnami i so zubami.

2.Avokádo

Avokádo obsahuje toxickú látku persin, ktorá môže u psa spôsobiť otravu. Psom býva zle od žalúdka a tiež majú dýchacie problémy. Symptómy sú poškodenie srdečného svalu, dýchavičnosť či kašeľ.

3.Rajčiny

Rajčiny nie sú sami o sebe na zozname nebezpečných potravín pre psy, ale pokiaľ váš pes prehltne zelenú, nezrelú rajčinu alebo zelené listové časti rastlín (vrátane stopky), môže mať pes zažívacie problémy. Nezrelé rajčiny obsahujú toxín nazývaný solanin, čo u psa spôsobuje letargiu, slabosť a zmätok. Rajčiny obsahujú i atropin, ktorý môže spôsobiť rozšírenie zorníc, triašku a srdcovú arytmiu.

4.Mliečne výrobky

Možno je to pre vás prekvapujúce zistenie, ale mliečne výrobky môžu byť pre psa ozaj nevhodné. Napríklad príliš veľké množstvo syra môže v krátkodobom horizonte spôsobiť hnačky, naopak z dlhodobého hľadiska sa môže jednať o obezitu. Biely jogurt obsahuje mnoho proteínov a vápniku, je ideálny vo chvíli, keď psa trápi zápcha.


5. Čokoláda

Čokoláda obsahuje pre psa toxickú látku theobromin. Zatiaľ čo u ľudí sa metabolizuje ľahko, u psov je jeho spracovanie oveľa pomalšie. Čokoláda tak psom spôsobuje hnačku alebo nevoľnosť. Väčšie množstvo môže mať omnoho závažnejšie účinky, môže dochádzať k svalovým triaškam, záchvatom, nepravidelnému tlkotu srdca, vnútornému krvácaniu alebo srdcovému infarktu.

6.Hrozno a hrozienka

Konzumácia hrozna môže u psa spôsobiť zlyhanie obličiek, žalúdočné kŕče, zvracanie a hnačky. Hrozienka môžu byť pre psa nebezpečnejšie ako hrozno, pre mačky sú hrozienka a hrozno rovnako jedovaté.

Autor článku: Bardog.eu​​

Dalšie články

Súťaž o granule Losos - zemiaky 12 KG

Súťaž o granule Losos - zemiaky 12 KG

23.2.2018

Hrajte s nami o ultraprémiové krmivo!

čítaj ďalej